Obec Kamenná Poruba

Turistika 21.4.2011 na Zelený Štvrtok

Turistika 21.4.2011 na Zelený Štvrtok

 

O tejto akcií môžeme právom povedať, že ju poriadna iba naše občianske združenie.

Celý nápad a inšpirácia je z toho že keď nám v roku 2010 zomrela mama ,zostalo nám veľa umelých kvetov, rozhodol som sa že na zelený štvrtok po sv. omši, pôjdeme na noc vyniesť zopár kvetov aj ku krížu do sedla pod Hnilickú Kýčeru.   Keď sme sa vrátili domov vedel som že to musíme zopakovať aj na budúci rok. A tak aj tento rok sme sa vydali proti noci na Kýčeru

Od koniarky vyrážame  tento rok o hodinu neskôr až o 19.hod, pretože sv. omša v kostole  bola o hodinu neskôr.

Už tento rok nás bolo viac ako 50 učastníkov, a veková hranica od 10 do 60 rokov. Najmladšou bola Ema Kavecká a.........Hodásova. Medzi tých postarších patrili Janko Bielik, Peter Kavecký a Ignác Kavecký. Prišli aj chalani ktorí sú dobrovoľní záchranarí v Malej Fatre. Cestou nahor už pri tretích chatách je tma že není vidno na  krok. Preto bez dobrej čelovky alebo baterky to  ďalej nejde, ale zasa sa lepšie kráča pretože málokto vie kde sa ide. Ako sa hovorí pre niekoho je to opravdivá krížová cesta. V sedle sme zakurili, niečo dobre opiekli ,nejakú tu klobásku a slaninku.

Kto sa rozhodol a mal dosť síl, išiel na hrebeň na Kýčeru. Bola krásna noc, len naše svetielka na čelovkách osvetľovali okolitú prírodu. Je tam krásny výhľad na osvietenú celú Rajeckú dolinu až po Žilinu, a na druhej stranu zasa svieti Turčianska dolina. Krátko pred polnocou sme sa pobrali domov. Deti mali s toho zážitok, je to krásne keď vidíte zástup svetielkujúcich sa postáv v takej tme.

Domov sme dorazili krátko po druhej hodine nad ránom.

Spracoval Pavol Kasman

 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Kamenná Poruba, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.