Obec Kamenná Poruba

MDD Turistika cez tri okresy

V mesiaci jún keď spravidla organizujeme turistiku pre deti, tento rok počasie vôbec neprialo, preto sme preložili na neskoršie.

Zhodou okolnosti na jeseň na začiatku školského roka vznikol v škole nový turistický oddiel. Pani učiteľka Dolinska ktorá vedie tento krúžok ma oslovila, aby som pre nich vymyslel niečo zaujímavé. Tak som sa rozhodol pre  turistiku cez tri okresy. Autobusom sme sa dali previesť do považskobystrického okresu do Vrchteplej. Odtiaľ cez lúky do Hradnej a následne nabrali smer na Zbyňov. Ešte predtým sme sa stavili na Zbyňovskem  Budzogaňovi a na Zbyňovských skalách, je tam pekný výhľad na celú rajeckú dolinu. V Zbyňove krátka prestávka na pivečko a malinovku.

V Zbyňove sme sa rozdelili, niektorí išli na Rajec, iný na Raj. Teplice a my čo sme to mali najďalej, pomaly krížom cez pole do Poruby. Boli to manželia Huliakovci s deťmi, pani Krútkova so synom Andrejom a Ladislav Hodás  s dcérou Sárkou, s detí to boli Tomáš Kasman, Zuzka .Kvašnievská, Vereš Michal a Denis Plavý.

Bolo krásne jesenné počasie, trochu až moc teplo. Vynikajúci výlet.

A ešte jedna zaujímavosť, za peniaze ktoré sme vyzbierali na cestovnom, sme zakúpili kameň na oporný múr, ktorí sa rekonštruoval  pri celkovej oprave nášho gotického kostola v Kamennej Porube. Je to taká trvalá pamiatka, ktorá zostane od turistov v Kamennej Porube.

 

 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Kamenná Poruba, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.