Obec Kamenná Poruba

Turistika na Suchý

V strede tohtoročnej zimy sme sa vybrali pešo od Starého hradu v Strečne po ceste smerom na Chatu pod Suchým, ktorá bola našou príjemnou zastávkou, kde sme sa mohli občerstviť a zohriať po asi 2-hodinovom pochode.

Paralelne s lesnou cestou vedie aj turistický chodník, ktorým vedie tým istým smerom. Zhodli sme sa, že na chate by sa v budúcnosti mohli uskutočniť aj naše ďalšie akcie, alebo aspoň ich časti. Po oddychu sme sa ale vybrali za našim cieľom – Suchý. Treba spomenúť, že do tohto času nás sprevádzala dlhotrvajúca inverzia počasia s viditeľnosťou do 150m. Tá sa však začala na našu radosť rozplývať na Príslope pod Suchým vo výške 1200 m.n.m. Po chvíli sme už stáli na vrchole, odkiaľ sa nám na každú možnú stranu naskytali nádherné výhľady na okolie.

 

Vysielač na Martinských holiach sme mali ako na dlani. Veľkú Fatru trocha ďalej a vedľa nej Nízke Tatry. Vysoké Tatry boli tiež pekne viditeľné, ba dali sa aj fotografovať. Hore padli aj návrhy, aby sme ešte pokračovali ďalej smerom na Vratnú. Dohodli sme sa, že sa vrátime smerom naspäť ku chate a odtiaľ, aby cesta nebola jednotvárna, pustili sa opäť po lesnej ceste smerom na varínsku stranu okolo Chaty pod Jedľovinou.

 

Odtiaľ sme to už zobrali popod horu najkratšou cestou až do Strečna, kde sme za súmraku nasadli príjemne unavení do auta...

 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Kamenná Poruba, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.