Obec Kamenná Poruba

Na bežkách v Českej republike - Jablunkov

V prekrásnych horách malebnej prírody rozhodli sme sa spestriť náš stereotypný život.

Našou tradičnou zimnou aktivitou sú bežky. Povedali sme si, že pôjdeme skúsiť niečo nové. Keďže sme si chceli skutočne zabežkovať, vybrali sme sa kúsok za hranice republiky do lyžiarského strediska v Mostoch u Jablunkova, ktoré patria do pohoria Beskydy a ktorého súčasťou sú aj perfektne upravené bežecké trate. Na kondíciu nenáročné, no na krásy prírody bohaté. V našich srdciach zostal krásny pocit, že sme zvládli celú trasu bez úrazu.

Za ideálneho počasia v dobrej atmosfére a s vedomím, že po ceste sa môžeme zohriať na Chate Gírová, vyrazili sme spoločne vpred miernym stúpaním. Teplota sa držala okolo bodu mrazu po celý deň. Nahor sme sa teda prirodzene zohriali a to až po cieľ našej trasy. V dedinke Hrčava, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je starý drevený kostolík a dedina sa pýši aj titulom najvýchodnejšej dediny Českej republiky.

Spomeniem aj skutočnosť, že trasa prechádza trojmedzím troch európskych štátov: Poľska, Česka a Slovenska. Krajinka a okolitá príroda v zimnej atmosfére dávala grády tomuto výletu. Nakoniec fotodokumentácia hovorí za všetko. Pri krátkych zastávkach padol návrh, že by sa mohla trasa absolvovať aj v letnom období, trebárs pri príležitosti MDD.

Na koniec vydarenej akcie sme sa už tešili na to, ako si na spiatočnej ceste skutočne zalyžujeme, pretože to už bolo poväčšine nadol bez šľapania.

 

Po ceste ešte zastávka na Chate Gírová a zakončenie vydarenej akcie vo východnom bode...

 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Kamenná Poruba, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.