Obec Kamenná Poruba

Neplánované cyklistiky v priebehu roka

Cyklistika, ako  jeden z najpreferovanejších a možno aj najkrajších športov v letnom období sa v našom klube teší veľkému záujmu ale iba pre pár jednotlivcov. Dôkazom toho je aj skutočnosť, že v čase bilancovania tohtoročnej turistickej sezóny všeobecne, už „padajú“ nové zaujímavé návrhy do budúcej sezóny. Bicyklujeme sa vlastne každoročne zhruba od apríla do októbra s ohľadom na počasie. Slovíčko počasie a v roku 2010 skloňovalo dosť často, bohužiaľ v tom negatívnejšom slova zmysle, nakoľko moc neprialo.

Absolvovali sme či už plánované cyklotúry, alebo tiež kratšie podvečerné „rýchlovky“ v rámci Rajeckej doliny od nás po Čičmany.

Dá sa povedať, že tento rok boli uskutočnené dve veľké.

Prvou bola 300 km trasa z Kamennej Poruby (ZA) do družobnej obce v okrese Vranov nad Topľou na východnom Slovensku. O tomto by najlepšie vedel rozprávať P. Kasman, nakoľko túto túru absolvoval len on sám.

Cieľom druhej, rovnako dlhej  cyklotúry bolo pútnické mesto na Južnej Morave – Velehrad. Počas dvoch slnečných dní sme úspešne absolvovali cestu tam a naspäť cez malé dedinky u nás a taktiež u susedov v Českej republike.

Rekreačná cykloturistika je veľmi príjemným športom, kedy sa dá v relatívne krátkom čase prejsť kus krajiny v slobode prírody. Je to aj veľmi dobrá forma spoznávania blízkeho okolia  a tiež aj vzdialenejších miest v širšom okolí. Veľmi zaujímavým variantom je aj to, keď „hodíme“ bicykle na strechu  auta a vyberieme sa do odľahlejších, dopredu naštudovaných lokalít, kde sa nám naskytá možnosť vidieť a pohybovať sa na bicykli po novom, neznámom  o to zaujímavejšom prostredí...

 

 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Kamenná Poruba, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.