Obec Kamenná Poruba

15. rocník Kopaná

K vyvrcholeniu našej činnosti patri dozaista koncoročná turistika na Kopanú.

Tento rok to bol jubilejný 15. Ročník.

Každým rokom sa účasť zvyšuje. Určite k tomu prispieva aj dobra príprava. Na zvládnutie takéhoto programu je potreby sa patrične aj prichystať a zabezpečiť, či po stránke organizačnej ale hlavne tiež aj finančnej. Veď len zabezpečiť občerstvenie pre 130 ľudí nie je jednoduché.

Tento rok nám varil guľáš v Koniarke Ondrej Stanček. A navaril ho na jednotku chutil každému po príchode.

Ale vráťme sa na začiatok. Na začiatok všetkých turistov privítal Miroslav Vereš. Túto turistiku robievame v spolupráci s turistami s Kuneradu. Podarilo sa nám nakontaktovať na slovenský rozhlas, kde nám túto akciu od prezentovali aj v rádiovíkende. Z Kuneradu  prišlo viac ako 40 turistov a z Poruby okolo 80. Bol to rekord, takú účasť sme ani nečakali. V Konšticiach pod Janovu, keď sme sa dali dohromady, bolo živo. Jedni vítali druhých.

Po krátkej prestávke a občerstvení, nastáva najprudšie stúpanie na Ploština, kde sa zakúri a opekajú sa samé dobroty. Tu sa zdržiavame približne 1,5hod.Tento rok bolo ideálne počasie. Bolo zamrznuté, snehu niečo do 10cm, a krásne svietilo slniečko. 

Keďže to bol jubilejný 15 ročník, ocenili sme tých ktorí sa ho zúčastnili najviac. Boli to Viliam Štafen a jeho manželka Božka, a tiež Evka Horníková. Ako bonus za 15.výstup dostali balík cukríkov. Treba tiež spomenúť, že pri týchto ohníkoch sa výborne spievajú vianočné pesničky. Ako každý rok tak aj tento výborne bavil ľudí Janko Bielik, jeho básničky a pesničky pobavili asi každého. Po spoločnej fotografickej zostave si to už nasmerujeme do Koniarky na guláš.

Cestou nadol je na každej lúke guľovačka ako s filmu. Najviac to odnesú tí ktorí sú nový, tých obyčajne aj vyváľajú v snehu.

Pri návrate, kde už hrá na heligónke  Rudo Stanček, je veselo do neskorých nočných hodín.

 

 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Kamenná Poruba, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.