Obec Kamenná Poruba

MDD Slovensko – Poľsko – České trojmedzie

Krása prírody a túžba znovu pocítiť voľnosť hôr na horách nám pripomenuli nápad ktorý škrtol v našich myšlienkach po zážitku z turistiky na bežkách. Keď sa blížil MDD rozhodli sme sa potešiť naše deti  turistikou cez Slovensko – Česko – Poľské  pohraničie.

Už tradične sa nám na túto akciu hlási veľké množstvo detí a dospelých.

Tento rok to bolo 22 detí a21 dospelých.

Po svätej omši v Raj. Tepliciach sme sa autobusom presunuli  na Moravu do dedinky Mosty u Jablunková odkiaľ  sme postupovali po lyžiarskych svahoch. Naskytol sa nám krásny pohľad na nedotknutú prírodu ale aj osamelé lazy. Zastávka na chate Giravá nám pripomenula zážitky z predošlých turistík. Ochutnali sme tradičné české pivo a zahriali cesnakovou polievkou. Cestou ktorou sme pokračovali ďalej sa nám naskytol nevšedný úkaz ako z hororu. Po výdatných dažďoch tu bol obrovský zosun pôdy. Stratilo sa približne 300m cesty a stromy staré vyše 150 rokov boli polámané  ako zápalky. Okľukou cez hory  sme prešli na územie Poľska. Malebná horská dedinka postavená na svahoch nás prekvapila jednoduchosťou a praktickosťou. Vysoké a úzke domy a malé cesty nás zaujali a nedalo nám nepozrieť si aj kostolík  stojací na kopci. Je to úplne iná architektúra.

Asi po hodine cesty sme sa dostali na trojmedzie  - do cieľa našej výpravy. Je to územie kde sa pretínajú  tri štátne hranice Česko – Poľsko a Slovensko. Spravili zopár fotografii a vydali sa opäť do našej otčiny na Slovensko.

Na tejto ceste nás napadlo mnoho  rôznych turistických výletov ktoré by sme chceli pripraviť. Myslím že celé združenie bolo prekvapené veľkým záujmom o túto turistiku.

 

 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Kamenná Poruba, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.